گوگل ادز یا گوگل ادوردز چیست؟

what is Google ads

احتمالا اسم گوگل ادز (Google Ads) که قبلا با نام گوگل ادوردز (Google AdWords) مشهور بود، را شنیدید. گوگل ادز سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است.

لوگو گوگل ادز

گوگل ادز نوعی ابزار پیشرفته هست که تبلیغات آنلاین در آن به صورت پرداخت به ازای کلیک یا (PPC / Pey Per Click) می باشد، که از طریق آن می توانید تبلیغ محصول یا خدمات سایت خود را در صفحه نخست گوگل به نمایش بگذارید.

دلیل اصلی که سایت ها از گوگل ادز استفاده می کنند، جذب مشتریان برای فروش و خدمات براساس جستجوهای انجام شده توسط کاربران هست.

یکی از روش های اصولی و کاربردی برای رسیدن به صفحه نخست گوگل، بهینه سازی وبسایت می باشد، اما از آنجایی که رسیدن به رتبه های بالا در گوگل توسط سئوی کلاه سفید، نسبتا زمان‌بر هستش، برخی از سایت ها باتوجه به کمپین های فروشی که دارند از خدمات گوگل ادز استفاده میکنند تا در زمان بسیار کوتاهی در صفحه اول گوگل قرار بگیرند.

این سیستم تبلیغاتی در سال 2000 کمی بعد از راه اندازی موتور جستجوی گوگل به آن اضافه شد.

در این سیستم، گوگل در قبال دریافت هزینه که بر اساس یک الگوریتم خاص محاسبه می شود، این امکان را به شما می دهد تا به تبلیغ محصول یا خدمات سایت خود بپردازید.

مهم‌ترین مزایای تبلیغات در گوگل ادز چیست؟

  • رقابت در کسب و کار
  • افزایش ترافیک و درآمد
  • تبلیغات هدفمند
  • امکان تبلیغ در دستگاه‌های دیگر
  • کنترل بودجه
  • اندازه‌گیری موفقیت

گوگل ادز در صفحه جستجو

چرا از سیستم تبلیغات گوگل ادز استفاده کنیم؟

گوگل ادز در حال حاضر بزرگترین سیستم تبلیغات اینترنتی در دنیا است، اما همچنان تعداد زیادی از فعالین حاضر در کسب و کارهای اینترنتی از آن استفاده نمی کنند.

از طرفی بزرگترین موتور جستجوی جهان گوگل است و اکثریت مردم برای دریافت پاسخ برای پرسش های خود از موتور جستجوی گوگل استفاده میکنند، به همین خاطر اگر از تبلیغات گوگل استفاده کنیم، کالا یا خدمات خود را در معرض دید کاربران بسیاری قرار می دهیم.

اگر کمپین هایی که در گوگل ادز اجرا می شود هدفمند باشد، مشتریان فروش بالایی را می توانند تجربه کنند.