طراحی لوگو

طراحی لوگو در کمترین زمان ممکن

لوگو چیست؟

لوگو یک نشانه‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی شود.

این نشانه گرافیکی به وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب و کارهای کوچک استفاده می‌شود تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. به واسطه خلاقیت، منحصر به فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشند.

نرم افزارهای مورد استفاده برای ساخت لوگو

ادوبی ایلوستراتور ( Adobe Illustrator )

پادشاه نرم افزار های طراحی گرافیک در دنیا نرم افزار Adobe Illustrator است. که جز نرم افزار های ویرایش تصاویر وکتوری است. این نرم افزار مانند دیگر برنامه های شرکت ادوبی به ظاهر ساده می رسد اما دارای هزاران هزار نکته کوچک و بزرگ است. بسیاری از طراحان کامپیوتری بزرگ از این نرم افزار برای ساخت طراحی های شگفت انگیز و اشکال پیچیده استفاده می کنند که هر طراحی فقط بخشی از آنها را می داند.

کورل دراو ( CorelDRAW )

یکی دیگر از بهترین نرم افزار های ویرایش تصاویر وکتوری که یک شاهکار به تمام معنا است و از بهترین نرم افزار های ساخت لوگو در دنیا است که لوگو هایی با کوچکترین جزییات را می توانید با کمک این برنامه بسازید Corel Draw مناسب طراحانی است که به دنبال ابزاری برای ترسیم هر آنچه که در ذهن دارند است.

ادوبی فوتوشاپ(Adobe Photoshop)

شاید در بسیاری از رتبه بندی ها و نظرات نرم افزار نام آشنای Adobe Photoshop یک ابزار مناسب برای ساخت لوگو نباشد. اما حقیقت این است که فتوشاپ مانند جادوگری است که هر کاری که بخواهد در دنیای گرافیک کامپیوتری می تواند انجام دهد!

Canva

پلتفرم آنلاین به نام Canva است که بدون اغراق باید به فردی که این پلتفرم را ساخته نابغه تمام عیار گفت Canva شامل هزاران نمونه لوگو، کارت ویزیت، پوستر و ... است که فقط تعداد کمی از آنها رایگان نیستند.

انواع لوگو

یک مسئله ای که همواره پیش از طراحی لوگو ذهن کارفرما و یا طراح را مشغول خود می کند، انتخاب نوع و یا سبک طراحی لوگو است. خوب است بدانید که هر طراحی ، می تواند با توجه به تجربه خود سبک شخصی مورد نظرش را بیافریند. می توانیم این جمله را به این تعمیم بدهیم که شاید بتوان گفت هزاران هزار سبک در طراحی آرم و نشان وجود دارد ولی این سبک ها نیز برپایه چند سبک اصلی و استاندارد جهانی خلق شده اند.

لوگو مونوگرام

لوگو مونوگرام لوگویی است که بر پایه تایپوگرافی درست می شود.

لوگو هایی که به صورت مونوگرام طراحی می شوند اکثرا لوگوهایی خلاقانه هستند. دلیل این موضوع نیز ذاتا در خود مونوگرام بصورت بدیهی وجود دارد، به این شکل که لوگوهای مونوگرام همواره دست بازی را به طراح لوگو بکارگیری عنصر خلاقیت می دهد.

لوگو تصویری

لوگو تصویری لوگویی می باشد که بر پایه تصویر درست می شود مانند آیکون ها. سبکی که بیشتر شامل آیکون ها و یا شمایل گرافیکی است. این نوع لوگو ها انتخاب های بیشتری را در طراحی به کارفرما و طراح در جهت مفهوم سازی و زیباسازی لوگو می دهد. همواره تصاویر ابتدایی ترین و سریع ترین راه انتقال مفهوم از گذشته دور تا امروز بوده اند. پس تاثیر و ماندگاری لوگو تصویری بر روی ذهن مخاطب امری بدیهی و مسلم است.

لوگو انتزاعی

لوگو انتزاعی وعی  خاص از لوگو انتزاعی میباشد با این تفاوت که از تصاویر انتزاعی استفاده میشود. لوگوهای انتزاعی یا به ترجمه تحت اللفظی “لوگو چکیده” اجازه ایجاد یک تصویر واقع بینانه و زیبا و منحصر به فرد از برندتان را به شما خواهد داد. لوگو شرکت های آدیداس و پپسی جزو لوگوهاییی هستند که به سبک انتزاعی طراحی شده اند.

لوگو مسکات

لوگو مسکات نوعی لوگو می باشد که از تصویر یک فرد استفاده میشود. این شخصیت می تواند شامل انسان، حیوان و حتی اشیا نیز باشد. یک شخصیت ساده و تصویر سازی شده که بسایر مناسب طراحی لوگو برای شرکت هایی است که به دنبال ایجاد یک فضای سالم برپایه کودکان و خانواده و حتی خارج از این چارچوب نیز هستند. لوگو مسکات به علت سبک کارتونی و رنگارنگی که دارند، معمولا سرگرم کننده هستند.