رپورتاژ آگهی

تبلیغاتی مقرون به صرفه

رپورتاژ آگهی چیست؟

به متن سئو شده‌ای است که به معرفی کسب و کار می‌پردازد رپورتاژ می گویند. رپورتاژها معمولا به صورت خبرهای تبلیغاتی استفاده می‌شوند و مزایای مختلفی دارند که در ادامه، درباره آن‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم. حتما دیده اید کسانی را که یک محصول دست خود می گیرند و مانند تیزر های تبلیغاتی شروع میک ندد از مزیت های محصول خود حتی به شکل مبالغه آمیز تعریف و تمجید کردن! اولین موردی که به ذهن مخاطب می آید آن است که حتما به دنبال کلاهبرداری از من است! می خواهد محصول خود را با یک قیمت بالا به من بدهد.

تهیه رپورتاژ آگهی

تهیه رپورتاژ آگهی در محل شرکت ها شامل تهیه محتوا و گزارش از خدمات و نوع خدمات شرکت ها است. شایان ذکر است خدمات ویژه تهیه گزارش آگهی ( رپورتاژ نگاری ) برای انتشار در سایت های خبری توسط گروه مای لیان ارائه می گردد. برای ارائه خدمات تهیه رپورتاژ آگهی ، خبرنگار اعزامی گروه مالیان با حضور در محل کارفرما به تهیه گزارش و تصاویر ارائه خدمت می نمایند. اگر شما به دنبال تهیه اخباری متفاوت برای رپورتاژ آگهی هستید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین گروه مالیان با تمامی سایت های رپورتاژ آگهی همکاری میکند از این رو اگر شما به دنبال ثبت رپورتاژ آگهی ارزان در لیست خبرگزاری ها را دارید می توانید به بخش تعرفه رپورتاژ آگهی سایت مراجعه نمایید.

رپورتاژ مالتی مدیا

برخی از افراد تصور می‌کنند که رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ تبلیغاتی را تنها باید به صورت نوشتاری و در مجلات مختلف منتشر کرد. این کاملا باوری اشتباه است. در حال حاضر حتی برندهای بزرگ دنیا از رسانه‌های پر مخاطبی مثل تلویزیون‌های جهانی برای پخش رپورتاژ خبری خود استفاده می‌کنند.

رپورتاژ تبلیغاتی

رپورتاژ تبلیغاتی بیشتر شبیه به یک بررسی بی‌طرفانه است. مثلا شما در حال بررسی مضرات آب تصفیه نشده هستید و در نهایت به صورت خیلی غیر مستقیم، به خرید دستگاه تصفیه آب اشاره می‌کنید. به صورت کلی شما باید ابتدا یک مشکل بزرگ را مطرح کنید. در مرحله بعد راه حل‌های مختلفی را برای حل مشکل ارائه دهید و در نهایت اعلام کنید که شما هم می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

رپورتاژ خبری

رپورتاژ خبری معمولا در وبسایت‌ها یا کانال‌های خبری منتشر می‌شود. این نوع رپورتاژ معمولا به شکل معرفی خدمات یا محصولات، تهیه می‌شود. نامحسوس بودن این نوع رپورتاژ در اولویت کمتری نسبت به سایر رپورتاژ‌ها قرار دارد.

تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو ( SEO )

یکی از اصلی‌ترین مباحث سئو، لینک سازی، تبادل لینک و خرید بک لینک دائمی از سایت‌های معتبر و پربازدید است تا در رتبه گوگل تاثیر بگذارد. رپورتاژ آگهی، نوعی خرید بک لینک دائمی از سایت‌های باکیفیت است که می‌تواند به صورتی چشم‌گیر باعث افزایش ترافیک سایت شما شود. سایت‌های خبری معمولا در ازای دریافت مبلغی پول، رپورتاژ شما را منتشر می‌کنند. این سایت‌ها بالاترین میزان page authority را در اینترنت دارند. عمر دامنه این سایت ها معمولا بیش از ۵ سال است و دریافت لینک فالو از آنها، موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.

myliangroupseo

مزایای رپورتاژ آگهی

مسلما وقتی روشی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، مزیت‌های زیادی دارد. رپورتاژ آگهی هم از این قضیه مستثنی نیست و دلایل متعددی برای استفاده از آن وجود دارد. مثلا تا همین چند سال قبل خیلی از تبلیغات کلیکی و تبلیغاتی که به صورت غیرارادی برای مخاطب باز می‌شدند، استفاده می‌شد. اما این تبلیغات نه تنها موثر نبودند، بلکه خیلی از کاربران را ناراحت می‌کردند. به همین دلیل چنین روش‌هایی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که طبق تحقیقاتی که در سایت Hubspot انجام شده است، ۹۰% از کاربران، آگهی‌هایی را که خیلی مستقیم به هدف مورد نظر اشاره می‌کنند، مفید نمی‌دانند. حتی pop up ها کاربران را اذیت می‌کند و ۷۰% از کاربران از دیدن آن‌ها عصبانی می‌شوند. اما رپورتاژ آگهی به عنوان یک روش موثر خود را نشان داده است. در ادامه مزایای این روش را توضیح می‌دهیم.

صدای برندتان را به گوش بقیه برسانید!

وقتی رپورتاژ آگهی را در سایت‌های پرمخاطب منتشر می‌کنید، مسلما تعداد زیادی از کاربران اینترنت با شما آشنا می‌شوند. البته انتخاب سایت میزبان اهمیت زیادی دارد؛ وگرنه فایده‌ای ندارد که یک لینک خارجی از یک سایت کم بازدید بگیرید. علاوه بر این اگر به انتشار رپورتاژ به طور مداوم ادامه دهید، برند شما شهرت و اعتبار بیشتری به دست می‌آورد.

رسیدن به نتایج اول گوگل

اگر قبلا روی کلمه کلیدی خاصی کار کرده‌اید، ولی هنوز نتوانسته‌اید در صفحه اول گوگل یا اولین نتایج قرار بگیرید، رپورتاژ آگهی کار شما را برای ایندکس شدن راحت‌تر می‌کند. مثلا اگر در نتیجه دوم در صفحه اول قرار داشته باشید و بتوانید از سایتی که در نتیجه اول قرار دارد، بک لینک بگیرید، شاید بتوانید جای آن را بگیرید!